Zmień kontrast Zmień kontrast

Czcionka

  • Czcionka domyślna
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Od lat Grupa Tauron w ramach akcji  „Domy Pozytywnej Energii” organizuje konkursy dla całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych, działających na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

W tym roku temat przewodni brzmiał: „Zdrowo jemy – energetycznie żyjemy” .

Realizacja zadania polegała na przeanalizowaniu spożywanych posiłków i zaproponowaniu zdrowego, samodzielnie ułożonego, całodziennego menu wraz z opisem procesu jego planowania. Następnie trzeba  było  przygotować prezentację  ukazującą etapy sporządzania posiłków wraz z przepisami na daną potrawę.

Nasz Dom Dziecka, tak jak w poprzednich latach również brał udział w konkursie. Dzięki konkursowi mogliśmy przeanalizować nasz jadłospis pod względem wskazań zawartych w piramidzie żywieniowej i skomponować własne, wartościowe menu.  Oprócz przyjemności z przygotowywania potraw oraz ich degustacji,  udało nam się zdobyć wyróżnienie i otrzymaliśmy czek na 10 tyś. złotych.  Finał akcji odbył się w parku rozrywki Energylandia,  więc mogliśmy także korzystać z fantastycznych zabaw oraz wielu niespodzianek przygotowanych specjalnie dla nas.

Poniżej prezentujemy skróconą wersję naszych działań i życzymy smacznego:

[gview file=”http://ddz-olawa.pl/wp-content/uploads/2017/12/Dom-Dziecka-w-Oławie.pptx”]