Zmień kontrast Zmień kontrast

Czcionka

  • Czcionka domyślna
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

   W lutym byliśmy na trzydniowym wyjeździe w Radkowie. Dzięki temu, że zostaliśmy wyróżnieni w konkursie organizowanym  przez firmę Tauron, mogliśmy wyruszyć na poszukiwanie zimy. W Radkowie przywitał nas padający śnieżek i piękne widoki.

Pierwszego dnia przewodnicy górscy opowiedzieli nam legendę o górach stołowych i zaprosili do poznania tutejszych okolic. Wieczorem mogliśmy skorzystać ze stołu do bilarda i tenisa.  Następnego dnia, po pysznym śniadaniu, wychowawcy jak i wychowankowie udali się na szkolenie. Po godzinach spędzonych na warsztatach, wyskoczyliśmy na podwórko z super śniegu. Śnieg nas tak cieszył, że ciężko nas było zawołać na obiad. Po obfitym i pysznym posiłku, pojechaliśmy do muzeum zabawek, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których zrobiliśmy sobie drewniane dzięciołki. Wieczorem zorganizowano dla nas ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski i braliśmy udział w bitwie na śnieżki. W tej walce nikt nie został pominięty i nawet pani dyrektor miała śnieżkę za kołnierzem! Świetnie bawiliśmy  się z naszymi wychowawcami – były tańce i hulańce na śniegu, a my późnym wieczorem, wyczerpani poszliśmy spać.

Trzeciego dnia zjedliśmy pyszne śniadanie i  wyruszyliśmy w drogę powrotną, przez Wałbrzych, gdzie odwiedziliśmy centrum nauki i zabawy. Tam sprawdzaliśmy swoje umiejętności w robieniu doświadczeń oraz  zabawach naukowych. Z wspaniałymi i pozytywnymi, wyrażeniami wróciliśmy do domu i już czekamy na kolejną wycieczkę.